Utolsó kommentek:

Pár gondolat még a poszthoz (próbáltam beleírni, de már nem bírta el a blogmotor). A firmware frissítések során egy vagy két verzióig megjavult a feljebb említett órafrissítős bug, ami a kiszaszerolás után nem is okozott különösebb kényelmetlenséget, de utána ismét visszatért (folyamatosan frissítgetem a firmware-t, mert már nem bízom a rootolásban, és hátha akad új feature, ugyanakkor a Sony nem erőlteti meg magát, az utóbbiból valószínű, hogy bizonyos funkciókban vissza is léptek egy korábbi verzióhoz). Az szintén feltűnt, hogy net nélkül is frissíthető az óra, tehát nem onnan kéri le, ahogy korábban hittem, valamelyik digitális jel szállíthatja.

Találtam a feljebb említett Service Mode-hoz részletesebb infókat is, egész pontosan így működik: Belépés: "I+, 5, Vol+ és Bekapcsoló", nem kell nagyon gyorsan beadni, de annyira sietni kell, hogy az 5-ös megnyomása után még a kép bejövetele előtt adjuk be a maradékot. Kategória váltás: 2 és 5. Tárgy váltás: 1 és 4 (határ elérésekor kategóriát is léptet). Adat változtatás: 3 és 6. Adat rögzítés / flashelés: Mute, majd rövid időn belül, mielőtt a felajánlott Write szöveg visszaállna (vagyis ez még nem a művelet visszajelzése, csak a felkínálása), 0 (ekkor vörös Write jelzi a műveletet, és zöld Service a visszaállást, feltehetően sikerességet). INI- (feltehetően teljes inicializálás, szállítási állapot, nem próbáltam): 7. RST- (feltehetően teljesen gyári mód, a logokat is törli, nem próbáltam): 8. READ (lövésem nincs, hogy mi lehet, talán USB-re kiolvasható vele a firmware, nem próbáltam): 9. Utóbbi három valószínűleg szintén Mute és 0 megerősítéssel aktiválható.

Mai (miután a 10-es hiba többször befigyelt) felfedezés, jórészt netes kukázás a Self Diagnosis menü. Ebbe az "I+, 5, Vol- és Bekapcsoló" kombóval lehet lépni. Valószínűleg le is futtat egy tesztet, mert lassan, egyenként jelennek meg a sorok, de nyilván állandóan logol ide. Itt tenni nem tehetünk semmit (elvileg a feljebb említett RST- ezt nullázza, de ne tegyük), viszont nyomon követhetjük a hibákat, úgy látom a S.M.A.R.T.-hoz hasonlóan működik. Az első oszlop a hibakódot tartalmazza (ha nincs kép, rövid szünet között ennyit villan a második, standby LED - mondjuk ez a kézikönyvben is olvasható), a második a hiba nevét, amit az esetek többségében nem lehet kihámozni (a BACKLI_E és TEMP_E azért sejthető). Aztán három oszlop jön 10 jegyű számoknak, ez valószínűleg az utolsó három hibát tárolja, feltehetően a részletesebb hibakód és az idő is a számba van kódolva. Végül egy kétjegyű szám mutatja a hiba előfordulásának számát, legalábbis ez tűnik valószínűnek. Legalul figyel még egy számsor, három darab ötjegyű számmal (tehát 65535 után nullázódnak). Egy régebbi modellnél azt írták, hogy az első az üzemórák száma, a második a bootolások száma, a harmadik pedig a panel óráinak (talán amikor kép is volt, míg az elsőbe a soft standby is beleszámíthat) száma. Az értékek többé-kevésbé reálisnak tűnnek, de azért nem vagyok teljesen biztos benne, hogy így működnek. Úgy másfél óra megszakítás nélküli járatás alatt az első értékem 4-el, a második 3-al nőtt, az utolsó pedig több óra után sem változott (később azért nőtt kicsit). Szóval szerintem ezeket nem érdemes nagyon komolyan venni, időben pontatlanok, talán nem is órát számolnak, mindenesetre valami ilyesmi lehet mögöttük.

Bejegyzés: Sony KDL-32V5500
Az utolsó, fenti poszt óta eltelt az említett kritikus 6 hónap, amin belül nem zártam ki, hogy felülkerekedik a közlésvágyam, és folytatom a blogolást. Párszor meginogtam, de ennyi idő után már közel 100 százalékos valószínűséggel kijelenthetem, hogy a blogot nem folytatom.

Nagyon kicsi esélye persze van, hogy egyszer mégis változtatok a döntésen, tehát ha valaki úgy gondolja, hogy akkor ismét olvasna, iratkozzon fel az RSS feedemre, ami inaktívan nem sok vizet zavar, ha meg ismét megindul a folyam, akkor ott látszani fog: feeds.feedburner.com/Mediageci

Ezennel, ahogy terveztem, a kommentálási lehetőséget lezárom, és abbahagyom a blog technikai támogatását is. Ez utóbbi azt jelenti, hogy idővel talán szétesik a blog (vannak máshol tárolt JavaScript rutinok és képek, a browserek is változnak, a Blog.hu technikai fejlesztései is összeakadhatnak az oldallal), ha észreveszem, nem zárom ki, hogy javítom, de mostantól nem fogom napi X alkalommal ezt figyelni, ahogy az elmúlt fél évben tettem.

Az elérhetőségeim is csökkentek, de nem válok elérhetetlenné. Ahogy a fenti posztban is írtam, bárki írhat nekem e-mailt a Blog.hu e-mail küldő formja segítségével itt: blog.hu/user/11095/tab/msg Ehhez kell indás regisztráció, de azt percek alatt össze lehet hozni eldobható e-mail címmel is, ha valaki - mondjuk a szolgáltató politikai elkötelezettsége miatt – ennyire fúj az Indexre. Természetesen nem élő e-mail címre senki ne várjon választ. Élő címekre viszont szívesen válaszolok a blogban szereplő témákkal vagy bármi mással kapcsolatban, ha valaki úgy érzi, feltétlenül az én véleményemre kíváncsi, illetve az én segítségemre szorul.

Bár a legtöbb helyen kinyírtam ezt a virtuális énemet, ezt terveztem a Twitteren is, hosszú szünet után ott mostanában ismét növeltem kicsit az aktivitásomat, főleg másokat segítő retweetekkel. Mivel ott nagyobb látható kapcsolati háló épült a nickem köré (nagyon-nagyon gyenge kötelékekkel persze), úgy gondoltam, talán néhány gondolatom nem marad teljesen haszontalan pusztába kiáltott szó. Elképzelhető, hogy ott valamennyire tovább él majd a blog szellemisége, az is lehet, hogy több hónapos szünetek után, persze az sem kizárt, hogy azt is leépítem, ahogy eredetileg terveztem. A jövő ott még pulzál. Nem hajtok követőkre, de ha úgy gondolod, hogy talán olvashatsz tőlem hasznosat (ígérem, nagyon zajos nem leszek), kövess itt: twitter.com/Mediageci

Bejegyzés: 3 év, 100 bejegyzés
@Elanor_: Kösz.

Az elmúlt közel fél évben rágtam a kérdést, most már szerintem 95 százalék, hogy ezt nem folytatom (a Twittert sem). Augusztus 16-án valószínűleg a támogatást is befejezem, a komment lehetőséget lezárom.

Közel ilyen valószínűséggel új blogot sem indítok, nem látom értelmét, nem érzek késztetést. Ebben a műfajban ennyit sikerült az asztalra tennem.

Bejegyzés: Találmány
köszi a leírást, segítettél feldolgozni a filmet! :)
remélem, folytatod még a blogod, mert ritkán olvasni ennyire jó aggyal megáldott, értő ember filmleírását.

Bejegyzés: Találmány
Ezt is átolvastam így két évvel később.

Időközben persze átálltam a Firefoxra teljesen, ahogy az a későbbi posztokból is kiderül

A poszt után egyébként végül váltottam az akkor aktuális Winampra is, azóta is azt használom. Megtaláltam benne a hiányzó funkciókat, van keresője, tetszik az auto taggere, bár ez utóbbi sajnos sokat hibázik, amitől gyakran elvesznek albumokból számok, aztán kereshetem őket, hogy hova sorolta át - ezt még nem sikerült kiküszöbölnöm, van egy kis káosz. Azt hiszem, most frissítek megint, bár az auto tagger ettől még nem lesz jobb, Gracenote adatbázisból dolgozik.

Ránéztem ismét a Qtrax site-ra is, megint elérhetetlen az oldal belseje, nagy beetetés van a főoldalon, hogy megindítják a forradalmi szolgáltatásukat, úgy tűnik kizárólag Ausztráliában, pár nappal ezelőtt, vagyis már lekésték a reklámozott időpontokat, muhaha. Belépni nem lehet a régi regjeimmel, csak meghívót igényelni, inkább passzolom, főleg a két évvel korábbi kör után, úgyis bizonyára Ausztrál IP-ről megy csak.

A Songbird ugyanakkor csendben átlépte valamikor az 1.0-ás stabil verziót, most 1.4.3, Build 1438 (20091223030259)-nél jár, így a madve2 által említett add-onok miatt is teszek ismét vele egy kísérletet. SkreemR, Adblock, Gracenote, LyricMaster, Greasemonkey, Tagger, SHOUTcast Radio add-on egyből beficcent. Most úgy tűnik, a Songbirddel végül mégis nagyon jó barátok leszünk, bár MP3-makat nem tagel automatikusan, és szeret sokat "gondolkozni", mindenesetre erről már nem írok posztot. Vagy beválik, vagy megint elfelejtem 1-2 évre.

Bejegyzés: Qtrax és Songbird száksz
Pár év távlatából még egyszer szólok az évekkel korábbi jegyzetemhez.

Bár megvolt VHS-en, és nem voltam túl jó véleménnyel a filmről, mégis megvettem időközben DVD-n. Sajnos a "What Happened To Pete" előzmény rövidfilm nem került rá, az óta is reménytelenül keresem a neten.

Érdekes módon nagyon furcsa viszony alakult ki köztem és a film között, továbbra sem tartom sokra, mégis bekerült ama kevesek közé, amiket időnként rituálisan újranézek, vagyis valahol mégiscsak megvett, leginkább a hangulata.

Akkor szoktam bedobni a lejátszóba, amikor nagyon nincs ötletem, hogy mit nézzek, újdonságra éppen nem vagyok kíváncsi, de valami nagy kedvenchez sem vagyok eléggé feldobva, és éppen 1:30-as filmre hangolódtam. Már elég sokszor újranéztem, és még bizonyára sokszor fogom.

Bejegyzés: Buscemi teng és leng
@Bachterman: Én még ott tartok, hogy tudtommal lesz folytatása.

A bemutató után nyilatkozgatta Blomkamp, hogy meg sem fordult a fejében, hogy ne folytatná (nyilván, ha bukott volna, nem merül fel a folytatás, de a hatalmas siker után meg üzletileg is botorság lenne nem folytatni), mintha azt is említette volna, hogy megírta vagy írja a folytatást.

Szerintem folytatják, bár most a 2011-es "Untitled Neill Blomkamp Project"-ről nem lehet tudni, hogy mi lesz. Megint köröz az a téma, hogy talán mégis rábízzák a Halo mozit, mint Oscar-jelölt, újonnan felfedezett fiatal rendezőt, szinte naponta hozzák kapcsolatba minden felmerülő franchise-zal és reboottal, így lehet, hogy mást csinál a (feltehetően) District 10 előtt, de meglepne, ha nem folytatná.

Na, de majd az idő eldönti.

Bejegyzés: District 9
na, megnéztem végre. tetszett. kár, hogy nem lesz folytatása.

Bejegyzés: District 9
Letükröztem én is Rivera linkjét, ha esetleg eltűnne a forrás: m.blog.hu/me/mediageci/image/201001/primer_timeline.jpg

Elég hibátlannak tűnik, persze pár feltételezés mindenképp van benne, például, hogy mit beszélt meg Aaron(6) és Aaron(2), vagy az (amit tematikus fórumokban többé-kevésbé készpénznek vesznek, de a filmben nincs ilyen utalás), hogy az eredeti bulin tényleg megölhette Rachelt az exe - ez magyarázná a buli fontosságát, mivel így a sok galiba mellett végül életet is mentett a duó. A rajzoló optimalizált is kicsit, a bulinál feltehetően van pár hurok, de ismeretlen számú, és úgy már áttekinthetetlen lenne az egész. Valószínűleg én ott mentem lépre, hogy időváltoztatós jeleket véltem felfedezni már a hónapokkal korábbi eseményeknél is, és sok plusz tőzsdézős napot is feltételeztem, de így tényleg kerek ez a 4 nap.

@rivera: Kösz, a felépítésből rémlik, hogy valamikor láttam a képet, de akkor nem voltam benne a filmben (évekkel korábban láttam), így nem tudtam volna lekövetni, most meg nem is jutott eszembe, hogy rákeressek, nem is botlottam bele.

Bejegyzés: Találmány
Alapos összefoglaló, ritkán írsz de akkor jót :) Én pár éve láttam a filmet, elég gyorsan elveszettem a fonalat és utána el is határoztam hogy párszor megnézem még, de végül elmaradt mert belefutottam ebbe a magyarázatba ( deckardpl.files.wordpress.com/2009/05/primer_timeline.jpg ) amit lehet már ismersz :) Szóval szerintem akáhányszor is nézném meg a filmet, sose érteném meg teljesen, de ettől függetlenül tényleg nagyon jó, sőt a készítés háttérsztorijával együtt amiről nem tudtam egyenesen kiváló :)

Bejegyzés: Találmány
ja, nemár, ez egy tök jó blog.

Bejegyzés: Lick the Star
@Kiskoko: Sajnos nem nagyon tudok segíteni, nagyjából a blogon leírt információkban kimerülnek a Kevin Smith ismereteim. Van persze még pár filmje, ami megvan, és amiről terveztem posztot (talán egyszer), de a nagy mozifilmeken túli mellékes projekteket már csak létezés szintjén követtem, olyan régen (a poszt másfél éves), hogy nagyrészt el is felejtettem, hogy mik vannak.

Az szinte biztos, hogy nem jelentek meg nálunk Kevin Smith képregények, legalábbis az általad keresett View Askewniverse-ben játszódók. Ha mindenevő vagy, úgy rémlik, a Fekete Macskás Pókember nálunk is kijött, de nem ismerek teljes magyar képregényes adatbázist, nem tudom, hol lehetne utánanézni. Azt sem nagyon hiszem, hogy született kalózfordítás a továbbiak bármelyikéből, de sajnos a www.kepregenytar.net megint zárva van, ergo a tuti helyen utánanézni jelenleg nem lehet.

A www.viewaskew.com oldal, ahogy elnézem, leginkább a mozifilmekre koncentrál, de azért ott érdemes szétnézned (Kevin Smith-t is lehet követni a Twitteren, belinkelték az oldalfalába), a www.newsaskew.com tűnik olyan oldalnak, ami az általad keresett mellékes projekteket is lefedi, többé-kevésbé, mert a rajzfilmeket ott sem találom.

A hiányos hivatalos helyek miatt (és mert például a rajzfilmeket nem Smith rendezte, ezért az IMDb oldala sem kellően informatív: www.imdb.com/name/nm0003620/ ) talán ez a Wiki a legteljesebb, ha minden kapcsolódó cuccra rá akarsz mozdulni: en.wikipedia.org/wiki/View_Askewniverse

Eszerint két rövidfilm tartozik még a kánonba: The Flying Car és Clerks: The Lost Scene, aztán volt még egy 6 részes rajzfilmsorozat, a Clerks: The Animated Series. Képregényből 3 füzet Clerks. volt, 4 füzet Chasing Dogma és 1 füzet Bluntman and Chronic. A többit szerintem már képtelenség beszerezni, és nagyon mellékes mellékvágányok, magazinokban megjelent néhány vagy egy oldalas sztorik, tévéshowkban tematikus fellépések stb.

Mérget nem vennék rá, hogy a Clerks: The Lost Scene nem került fel valamelyik hazai Shop-stop kiadványra (bár sajnos ritkán kapunk ilyen extrákat), arra sem, hogy nem volt magyar adó, ami esetleg lefordított és tolt pár mellékes projektet. Comedy Centralt nem szoktam nézni, de az ő repertoárjukba elvileg belefér. Mindenesetre sajnos nem nagyon hiszem, hogy bármit be lehet szerezni magyarul a mellékesek közül, mindenesetre a feljebb soroltakat keresd, hátha.

Bejegyzés: Sarki boltból a világ tetejére
Csáó ennyire részletes ismertetővel és ilyen beható ismerettel a clerks. univerzumról te biztos tudnál nekem segíteni ha a clerks mese változatáról és esetleg különféle képregény adaptációk MAGYAR nyelvű (vagy A clerks cartoon esetén )MAGYAR feliratú verzióról érdeklődnék válaszodat előre is köszönöm Búék szia

Bejegyzés: Sarki boltból a világ tetejére
posztcunami, vazz. havonta két poszt. :D

Bejegyzés: Céline és Julie csónakázik
@Bachterman: Ritkán én is így csinálom, szűz aggyal nézem, ha agyalós vagy tényleg elég érdekes, utánaolvasok az "extráknak" (ha vannak a lemezem, persze azok jönnek második körben), bár ahogy írod, meglehetősen kevés az olyan film, amire érdemes utólag is időt áldozni. A következő posztom alanya valószínűleg ilyen lesz, felfogni sem igazán sikerült, amikor először láttam (másnak sem nagyon).

Bejegyzés: Céline és Julie csónakázik
én úgy szoktam ám, hogy megnézem a filmet, picit hagyom ülepedni - ha agyalós, de mostanában sajna kevés az ilyen - és utána megnézem a wikit, hogy mit gondolnak róla.

Bejegyzés: Céline és Julie csónakázik
@Alízium: Kösz, a kritikával is egyetértek, én sem olvasnám magam. :)

A blog többek között egyedibb kísérlet volt arra, hogy énblogos tartalmat filmes felütésekből fejtsek ki, vagyis az alapkoncepcióban benne volt a sok zárójel és a témától nagyon durva eltérés. Kísérleteztem a szerkesztetlenséggel és a korlátlan mérettel is, hátha így hozhatjuk ki magunkból a Hunter S. Thompsont. A zárójelekre és a néha túlságosan összetett mondatokra Bret Easton Ellis is bátorított, ha a másfél oldalas mondatait megemészti az átlag olvasó, a néha fél vagy egész bekezdéses mondatokkal sem lehet nagy baj, legalábbis így gondoltam. A kritikai rész pedig túlságosan minden részletbe belemenő, így lényegében az egész filmet iszonyatosan hosszan újramesélő formát öltött, ami különösen a Hogyvolt blogos vendégposztjaim óta ragadt rám újabb hibaként.

Kipróbáltam, hogy működik-e mindez, nem működött, sőt egyre romlott, így februárban valószínűleg kaszálom a blogot.

Bejegyzés: Lick the Star
Pff jó velős volt ez a bejegyzés!
Csak az zavar, hogy sokszor térsz el a témától és azok a bizonyos zárójelek már-már túl hosszúra nyúlnak.
Na, de ez csak a kritika része amit írsz az korrekt, nem felszínes. Csak így tovább.

Bejegyzés: Lick the Star
süti beállítások módosítása